fbpx

RAGA. Tiesiog mergaitė

(Tai pasaka. Sekama kiekvieną vakarą. Iš galvos, iš širdies. Be pasiruošimo. Kuriama ČIA ir dabar. Šiandien su mūsų mėgstamiausia pasaka supažindinu ir Jus 🙂 Tiksliau – tik su Jos įžanga 🙂

***

Vieną kartą, seniai seniai, miško pakraštyje mažoje trobelėje ant vištos kojelės gyveno Raga. Ne Raganosis. Ne Ragaišis. Ir NE raguolis.

O tiesiog mergaitė – vardu RAGA. Ūgis – kaip pardavėjos prekystalio, plaukai rudi ir (dažniausiai) susišiaušę, nosis – mažytė kaip sagutė, bet strazdanota, kaip saulėje nusvilusi kriaušė.

Tačiau svarbiausia, ne kaip atrodė, o ką turėjo Raga ir kokia ji buvo iš tikrųjų! Raga turėjo tai, ko nei vienas vaikas šiame miške neturėjo, tačiau kiekvienas svajojo – šluotą ir lazdelę. Oi – tai yra – skraidančią šluotą ir visokius burtus bei šunybes krečiančią lazdelę. Savo magiškų žaislų Raga nerodė niekam, NES: tik ji viena norėjo su jais žaisti; NES: nemokėjo ir nenorėjo dalintis ir NES: ji bijojo kad kiti vaikai atims ir niekada negrąžins jos žaislų.

Raga gyveno ne viena. Turėjo juodą katiną, vardu JUODIS. Tai buvo labai pasipūtęs ir reto pavydumo katinas, kuris mėgo būti glostomas 1000 kartų per dieną. Juodis, jau ir taip gana juodas, dar labiau pajuoduodavo iš pavydo (o kartais net prisvildavo!), kai Raga žaisdavo su kuo nors kitu. Tada, kai Juodis nebūdavo blogas, jis (pasirodo!) buvo labai protingas: mokėjo kalbėti žmonių kalba, verkti ir guosti – katinų kalba, o žiovauti – milžinų kalba.

Raga ir Juodis drauge skraidydavo ant šluotos, kada visi miegodavo: per pietų miegą, arba naktį. Mergaitė nebijojo, kad ją pastebės Mamos ir Tėčiai, Tetos ar Dėdžiai. Jie visada būna tokie užsiėmę ir taip daug dirba, kad net tokių akivaizdžių dalykų, kaip skraidanti 5 metų mergaitė ir juodas katinas… tiesiog nepastebi.

Juodis įsikibdavo į šluotą, o jo ilgi, kaip uodega, ūsai plevėsuodavo vėjyje ir nuolat kliūdavo tai už šakų, tai už debesų. Raga mėgdavo skraidyti debesuotomis dienomis ir ragauti baltus, cukraus vatos skonio debesis.

Vieną dieną, kai kas nutiko… <…>

 

Norite dar? Užsakykite “Kiškio obuoliukus” Nr. 10 ir ten rasite tęsinį – kaip Raga pradėjo lankyti darželį 😉

Instagram
Meniu